Anija kozmike e SpaceX bën historinë, “privati” i parë që kthen astronautët në Tokë

Një ditë e rëndësishme për fluturimet në hapësirë është shënuar sot, me rikthimin në Tokë të dy astronautëve të NASA Robert Behniken dhe Douglas Hurley me anijen Crew Dragon e kompanisë Space X, pas një misioni dy-mujor që shënon rikthimin e Shteteve të Bashkuara në garën me Rusinë në këtë fushë.