Atentat me dy të vrarë në Kurbin, shpërthim tritoli në Tiranë

Publikuar më: 31/5/2020, ora 15:36

Atentat me dy të vrarë në Kurbin, shpërthim tritoli në Tiranë

Publikuar më: 31/5/2020, ora 15:36

Dy ngjarje kriminale u shënuan mbrëmjen e së shtunës në Kurbin dhe Tiranë, me vetëm 20 minuta diferencë nga njëra-tjetra. Në një atentat në aksin Mamurras-Lezhë u vra një 37-vjeçar dhe u plagosën dy të tjerë, njëri nga të cilët ndërroi jetë në spital. Në Tiranë, një sasi tritoli shpërtheu pranë hotelit të babait të Ervin Matës, duke shkaktuar vetëm dëme materiale.

Atentat me dy të vrarë në Kurbin, shpërthim tritoli në Tiranë

Publikuar më: 31/5/2020, ora 15:36

Dy ngjarje kriminale u shënuan mbrëmjen e së shtunës në Kurbin dhe Tiranë, me vetëm 20 minuta diferencë nga njëra-tjetra. Në një atentat në aksin Mamurras-Lezhë u vra një 37-vjeçar dhe u plagosën dy të tjerë, njëri nga të cilët ndërroi jetë në spital. Në Tiranë, një sasi tritoli shpërtheu pranë hotelit të babait të Ervin Matës, duke shkaktuar vetëm dëme materiale.