Atentati në Durrës, arrestohet si i dyshuar Redjan Rraja

Policia ka arrestuar një person mëngjesin e sotëm, i dyshuar si një nga autorët e plagosjes së trefishtë në Durrës, ku një prej të plagosurve ishte dhe prokurori Arjan Ndoja. I arrestuari është Redjan Rraja, 34 vjeç. Rraja është i njohur si një nga personat e proceduar penalisht për vrasjen e Elton Çiços në ish-Bllok. Ai është gjithashtu i afërm i deputetit socialist Rahman Rraja. Rraja është marrë në pyetje nga prokurorët në Drejtorinë e Policisë së Tiranës, ndërsa prokurorët dyshojnë se ka edhe bashkëpunëtorë të tjerë.