Basha: Ia dolëm që të ndalojmë procesin fals dhe kriminal të 30 qershorit

Burime për A2 CNN nga Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike thonë se është diskutuar situata politike, pasi Presidenti Ilir Meta nxori një dekret të ri për shfuqizimin e 30 qershorit si ditën e zhvillimit të zgjedhjeve lokale.

Kreu i opozitës Lulzim Basha mësohet të ketë deklaruar se objektivi kryesor i PD-së dhe i opozitës së bashkuar është largimi i kryeministrit Edi Rama, si mënyra e vetme për të garantuar zgjedhje të lira e të ndershme. “Ne ia dolëm që të ndalojmë procesin fals dhe kriminal të 30 qershorit. Tashmë është e qartë që nuk do ketë zgjedhje lokale pa opozitën”, u shpreh kreu demokrat.

Shkarkoni aplikacionin e A2