Basha kërkon sa më parë zgjedhje të parakohshme, qeveria nuk lëviz nga 2021

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, u shpreh për mediat pas takimit me raportuesit e KiE se rruga e vetme që vendi të ecë përpara janë zgjedhjet e parakohshme parlamentare dhe vendore në një ditë.