Basha: Rama po mban peng Shqipërinë, të ndjekë shembullin e Zaev

Në një deklaratë për mediat këtë të hënë, kreu i PD-së, Lulzim Basha u shpreh se qeveria e Edi Ramës duhet të ndjekë shembullin e Maqedonisë së Veriut. Ai theksoi se Rama po e mban peng Shqipërinë dhe duhet t’ia kthejë popullit mandatin.