Basha takon Kryemadhin: Të enjten bllokohen rrugët në 12 qarqe

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe ajo e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, zhvilluan një takim paraditen e sotme në selinë e LSI.

Pas daljes nga takimi, Lulzim Basha u shpreh se ditën e enjte do të mbahen protesta me bllokimin e rrugëve në 12 qarqet e vendit.

“Jemi në një krizë të thellë politike, kushtetuese, ekonomike dhe sociale. Jemi edhe në një krizë totale të procesit më jetik për Shqipërinë, atë të integrimit europian. Shkaku i kësaj krize është kjo qeveri që ka asgjësuar votën e lirë. Ne do të vazhdojmë aksionin tonë në të gjitha planet. Nesër do të nisë aksioni në 12 qarqet e vendit, duke bllokuar rrugët. Paradite do të shpalosim detyrat e qeverisë tranzitore”, u shpreh Basha.