Basha, thirrje qytetarëve: Braktisni kutitë e votimit, 30 qershori, jo ditë zgjedhjesh – A2

Basha, thirrje qytetarëve: Braktisni kutitë e votimit, 30 qershori, jo ditë zgjedhjesh

Për herë të parë Lulëzim Basha le të kuptohet se më 30 qershor do të ketë votime. Ai i bëri thirrje qytetarëve të braktisin votimet farsë dhe u distancua nga çdo akt dhune. Kreu i PD komentoi dhe vendimin e kryeministrit Edi Rama për të paditur gazetarin e “Bild” Peter Tiede.