BE marrëveshje me Pfizer, sigurohen 600 milionë doza të vaksinës anti-covid

Bashkimi Europian ka arritur një marrëveshje të re me Pfizer Biontech për të siguruar një total prej 600 milionë dozash të vaksinës së tyre anti-Covid gjatë këtij viti. Konfirmimi erdhi nga presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, e cila tha se asnjë shtet nuk ka bërë dhe nuk do të bëjë blerje individuale të vaksinës.

  • LAJMI I FUNDIT | Nis në A2 emisioni më i ri “Absolut 4”
  • LAJMI I FUNDIT | Të ftuar në “Absolut 4” sekretari i PD, Bardhi dhe ai i PS, Balla
  • LAJMI I FUNDIT | Të ftuar në “Absolut 4” analistët Afrim Krasniqi dhe Lutfi Dervishi
  • LAJMI I FUNDIT | Balla: Kuvendi ka ratifikuar marrëveshjet që lidhen me rindërtimin
  • LAJMI I FUNDIT | Balla: Kemi pasur dakordësi të plotë për aktin normativ për vaksinën