Berisha ndan postet: Bardhi kryetar i grupit, Noka Sekretar i Përgjithshëm

Publikuar më: 15/9/2023, ora 15:38

Berisha ndan postet: Bardhi kryetar i grupit, Noka Sekretar i Përgjithshëm

Publikuar më: 15/9/2023, ora 15:38

Loja e mazhorancës në përcaktimin e kreut të grupit parlamentar të PD-së, ka shtyrë Sali Berishën të pranojë zyrtarisht Gazment Bardhin si drejtuesin e deputetëve demokratë, për të cilin më herët kishte thënë se duhej të garonte për këtë post. Vendimin e Kolegjit Zgjedhor për t’i dhënë Bashës një komisioner më shumë, kreu i Rithemelimit e quajti një provë tjetër se drejtësia është e kapur nga Rama, ndaj dhe u bëri sërish thirrje qytetarëve për protesta.

Berisha ndan postet: Bardhi kryetar i grupit, Noka Sekretar i Përgjithshëm

Publikuar më: 15/9/2023, ora 15:38

Loja e mazhorancës në përcaktimin e kreut të grupit parlamentar të PD-së, ka shtyrë Sali Berishën të pranojë zyrtarisht Gazment Bardhin si drejtuesin e deputetëve demokratë, për të cilin më herët kishte thënë se duhej të garonte për këtë post. Vendimin e Kolegjit Zgjedhor për t’i dhënë Bashës një komisioner më shumë, kreu i Rithemelimit e quajti një provë tjetër se drejtësia është e kapur nga Rama, ndaj dhe u bëri sërish thirrje qytetarëve për protesta.