Berisha nga Kukësi, mesazh Vuçiçit: Përgatitu Sllobodan, do të ndëshkoheni për krimet në Kosovë dhe Shqipëri

Nga Kukësi ku po zhvillon foltoren e radhës me qytetarët e këtij qarku, ish-kryeministri Sali Berisha i çoi mesazh kryeministrit Edi Rama, por edhe presidentit të Serbisë Aleksandër Vuçiç. Këtë të fundit e paralajmëroi të përgatitet për ndëshkim për të gjitha krimet që vendi i tij ka kryer në Kosovë e Shqipëri, për të cilat tha se janë të dokumentuara. Duke e konsideruar Ramën, vasal të Beogradit ai e akuzoi atë se në këto 8 vite nuk ka ndjekur nismën e Berlinit, por të Beogradit, që sipas tij, është armiqësi e hapur me Kosovën.