Berisha paralajmëron rikthimin në krye të PD-së: I hapur për çdo funksion kushtetues

Ish-kryeministri Sali Berisha paralajmëroi rikthimin e tij në krye të Partisë Demokratike, ndërsa kërkoi votën e demokratëve. Në foltoren me demokratët e qarkut të Elbasanit, ai tha se është gati të marrë drejtimin e partisë, nëse votohet dhe se është i hapur për çdo funksion kushtetues të këtij vendi. Gjatë fjalës së tij Berisha foli me gjuhën e kryetarit të opozitës.