Betohen 12 deputetë të rinj, mes tyre 4 nga PS – A2

Betohen 12 deputetë të rinj, mes tyre 4 nga PS

Në një kohë kur opozita sa vjen dhe përshkallëzon aksionin e saj në rrugë, mazhoranca vijon punën normale në Kuvend.

Ndërkohë, të tjerë të kandidatë nga listat e PD dhe LSI, i janë shtuar sallës së Kuvendit. Seanca e kësaj të enjteje ka nisur me betimin e 12 deputetëve të rinj.

8 janë nga listat e PD dhe LSI, ndërsa 4 të tjerë zëvendësojnë deputetët e Partisë Socialiste, të cilët do të kandidojnë në zgjedhjet e 30 qershorit

Më tej, deputeti Lefter Maliqi ka kërkuar një interpelancë me ministren e Drejtësisë, Etilda Gjonaj.

Shkarkoni aplikacionin e A2