Boksi merr dritën jeshile, spikat dueli i shqiptarit Albi Sorra

15 duele profesioniste me boksierw nga Shqipwria, Ukraina, Bullgaria, Moldavia, Turqia, Izraeli do të zhvillohen pasditen e sotme në qytetin e Vlorës. Edhe ky sport duket se ka hedhur pas krahëve vështirësitë e pandemisë dhe ka tashmë dritën jeshile për të zhvilluar aktivitete.

Eventi organizohet nga Alban Alikaj nga Fight Club Vlora, kompania izraelito-moldave B&B Promotions dhe boksieri i njohur shqiptar Albi Sorra, i cili do të ngjitet në ndeshjen e fundit në ring në përballjen kundër bullgarit Radoslav Mitev.

  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, asnjë humbje jete në 24 orë
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 12 raste të reja në 24 orë
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 19 të shëruar në 24 orë