Bushati i sigurt: Rama do të formojë qeverinë më 26 prill, sfidë, marrja e 74 mandateve

Deputeti socialist, Ervin Bushati, i ftuar në “Ditari” në A2 CNN u shpreh i sigurt se PS-ja do të fitojë zgjedhjet e 25 prillit dhe tha se Rama do të formojë qeverinë, më 26 prill. Sipas tij, PS-ja do të jetë forca e parë dhe do të vazhdojë të jetë mazhoranca e këtij vendi, sepse po hap dyert për njerëz të rinj për të përmirësuar punën nga pikëpamja politike e organizative me një ekip dhe kontratë pune.