Caktohet data e mbajtjes së zgjedhjeve në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia e Veriut shkon në zgjedhje në 12 prill. Vendimi u njoftua nga kryeministri Zoran Zaev pas takimit disa orësh mes partive politike dhe Presidentit Stevo Pendarovski.