Çfarë solli takimi Rama-Merkel, në fund të mandatit të kancelares gjermane?

Analisti Afrim Krasniqi deklaroi në studion e A2 CNN se dy motivet kryesore të vizitës së kancelares Angela Merkel në Tiranë ishin bërja e një bilanci të procesit të Berlinit si dhe për ti dërguar një mesazh vendeve të BE-së që kanë bllokuar integrimin e Shqipërisë në BE.