“Çmendet” moti, breshëri arrin deri në 1,5 metra lartësi, përmbytje dhe shkatërrime të mëdha në Bolivi

Nga A2 CNN
3 Nëntor 2021, 13:36 | Aktualitet

Përmbytje dhe dëme të mëdha janë shkaktuar në qytetin Taija në Bolivi si pasojë e motit të keq me reshje të shumta breshëri. Raportohet se breshëri ka arritur në 1,5 metra në disa zona.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli