Conte paralajmëron BE: Koronavirusi mund të sjellë fundin e ëndrrës evropiane

“Nëse BE nuk do të ofrojë instrumenta financiare në lartësinë e sfidës, Italia do të jetë e detyruar të përballojë emergjencën dhe planin e rihapjes me burimet e veta”, kështu deklaroi kryeministri Italian, Giuseppe Conte gjatë një intervistë për gjermanen “Bild”.

  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 4 viktima në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 93 raste të reja në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: 72 pacientë në spitalin infektiv, 8 në terapi intensive, 4 të intubuar
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 6 të shëruar në 24 orët e fundit