Deklaratat për ndryshime kufijsh, Thaçi: Zaev kërkoi falje, u bazua në thashetheme – A2

Deklaratat për ndryshime kufijsh, Thaçi: Zaev kërkoi falje, u bazua në thashetheme

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi tha se kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, i ka kërkuar falje në lidhje me deklaratën se presidentët e Kosovës dhe Serbisë janë përfshirë në negociata për ndarje e shkëmbim territoresh. Në bisedën telefonike me dy mashtruesit rusë, që u shtirën si ish-Presidenti i Ukrainës, Petro Poroshenko e Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, flitet edhe për ndarjen e Kosovës.

Shkarkoni aplikacionin e A2