Dekriminalizimi, Krasniqi: Aleanca mes krimit, politikës dhe oligarkëve, e bëri SHBA-në kritike ndaj partive tona

Duke risjellë në vëmendje bllokimin e hyrjes në SHBA të Tom Doshit, vendosur nga Departamenti i Shtetit në vitin 2018, ambasadorja amerikane Yuri Kim u shpreh dje, në një postim në Twitter, se votuesit shqiptarë meritojnë më mirë se kaq.