Derbi është bardheblu, por pas ndeshjes plas “sherri” për flamurin e Tiranës

Publikuar më: 2/10/2022, ora 22:27

Derbi është bardheblu, por pas ndeshjes plas “sherri” për flamurin e Tiranës

Publikuar më: 2/10/2022, ora 22:27

Derbi i kryeqytetit u fitua 2-0 nga Tirana me dygolësh të Xhixhës, por tension pati edhe pas fishkëllimës të arbitrit Xhaja. Siç tregojnë pamjet e siguruara nga A2 CNN, lojtari bardheblu Albano Aleksi mori një flamur të ultrasve të Tiranës duke e vendosur në mesin e fushës së “Air Albania”. Ky gjest me sa duket nuk i ka pëlqyer stafit të Partizanit, teksa kolegu i tij Valentino Murataj I Partizanit i është afruar dhe mes tyre pati shkurtimisht edhe një kontakt fizik, që u mbyll me ndërhyrjen e disa tifozëve si dhe stafit të ty ekipeve.

Derbi është bardheblu, por pas ndeshjes plas “sherri” për flamurin e Tiranës

Publikuar më: 2/10/2022, ora 22:27

Derbi i kryeqytetit u fitua 2-0 nga Tirana me dygolësh të Xhixhës, por tension pati edhe pas fishkëllimës të arbitrit Xhaja. Siç tregojnë pamjet e siguruara nga A2 CNN, lojtari bardheblu Albano Aleksi mori një flamur të ultrasve të Tiranës duke e vendosur në mesin e fushës së “Air Albania”. Ky gjest me sa duket nuk i ka pëlqyer stafit të Partizanit, teksa kolegu i tij Valentino Murataj I Partizanit i është afruar dhe mes tyre pati shkurtimisht edhe një kontakt fizik, që u mbyll me ndërhyrjen e disa tifozëve si dhe stafit të ty ekipeve.