Dialogu Kosovë-Serbi, Macron dhe Vuçiç flasin për zgjidhje inovative

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, priti në Paris homologun serb, Aleksandar Vuçiç. Me tone tepër miqësore, ata diskutuan për pandeminë, integrimin në Bashkimin Europian si dhe për dialogun Prishtinë-Beograd. Shefi i pallatit Elize tha se këto janë negociata të rëndësishme që po kryhen nën kujdesin e Brukselit dhe theksoi mbështetje për të dërguarin e posaçëm, Miroslav Lajçak.