Dialogu Kosovë-Serbi, në 2 shtator Hoti dhe Vucic takohen në Uashington

Pas anulimit të takimit të shumëpritur në muajin qershor, si pasojë e aktakuzës kundër presidentit Thaçi, Kosova dhe Serbia do të ulen në tryezën e ndërmjetësuar nga Shtetet e Bashkuara në 2 shtator. Lajmin e bëri të ditur i dërguari i posaçëm i Presidentit amerikan për bisedimet Kosovë-Serbi, Richard Grenell përmes një postimi në rrjetin social Twitter. “Jemi të lumtur të njoftojmë se liderët e Kosovës dhe Serbisë do të takohen për bisedime ne shtëpinë e bardhë në 2 shtator”, shkroi Grenell.