Dosja ”Babale”, prokuroria kërkon 3 vite “shërbim prove” për Salianjin

Prokuroria e Tiranës kërkoi një dënim me 1 vit e 6 muaj burg për ish-deputetin demokrat, Ervin Salianji. Sipas pretencës së lexuar këtë të martë, ish-deputeti dhe tre të bashkëpandehurit në proces kanë inskenuar audio-përgjimin “Babalja”, duke konsumuar kështu vepren penale të “kallëzimit të rremë”.