Ekzekutim në Rrëshen, Armando Gjini vritet në sy të fëmijëve – A2

Ekzekutim në Rrëshen, Armando Gjini vritet në sy të fëmijëve

Një atentat tipik mafioz për nga mënyra dhe egërsia është regjistruar mesditën e kësaj të hëne në qendër të Rrëshenit. Persona ende të paidentifikuar kanë ekzekutuar Armando Gjinin, 48 vjeç. Në momentin e atentatit në makinë ishin edhe dy fëmijët e tij, të cilët janë bërë dëshmitarë të kësaj ngjarjeje të rëndë. Policia ka gjetur një makinë të djegur e cila mendohet se është përdorur nga autorët.