EULEX dhe “Specialja” kontrolle në banesat e heronjve në Kosovë

Nga A2 CNN
12 Shtator 2023, 16:48 | Aktualitet

Zyrtarët e EULEX-it dhe të Prokurorisë Speciale në Kosovë kryen kontrolle në banesat e heronjve të luftës së UÇK-së në Prishtinë. Familjarët e dëshmorëve Bahri dhe Fahri Fazliu, njoftuan se gjatë bastisjeve, janë marrë disa dokumente dhe se operacioni është kryer me urdhër të Gjykatës Speciale në Hagë.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi