Europiani i Peshëngritjes, medalje argjendi dhe bronzi, sukses i Briken Caljas në Moskë

Peshëngritësi shqiptar Briken Calja ka fituar dy medalje në Europianin e Peshëngritjes, që po zhvillohet në Moskë. Gazetari Erald Kodheli jep detaje për suksesin e sportistit nga Elbasani.