FMN mbyll misionin, parashikohet tkurrje e ekonomisë me 7,5%

Nga A2 CNN
29 Shtator 2020, 13:33 | Aktualitet

Fondi Monetar Ndërkombëtar ka rishikuar në ulje vlerësimet e tij për rritjen ekonomike të Shqipërisë për vitin 2020, duke marrë parasysh efektet e shtrira të pandemisë, por dhe ato të tërmetit që tronditi vendin nëntorin e kaluar.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi