Gjermanët dhe britanikët “kapin” avionin rus, Putin dërgon 10 avionë lufte pranë kufirit me NATO-n

Nga A2 CNN
15 Mars 2023, 17:09 | Aktualitet

Nuk ulet tensioni midis Rusisë, Shteteve të Bashkuara dhe anëtarëve të tjerë të NATO-s pas ngjarjes së djeshme ku një dron amerikan u detyrua të ulej me emergjencë pas manovrave të kryera nga avionët rusë.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi