Gjermania e shqetësuar: Valë e re emigracioni, Turqia të respektojë detyrimet

Turqia duhet të përmbushë detyrimet dhe të parandalojë një valë të re emigracioni. Deklarata erdhi nga ministri i jashtëm i Gjermanisë, Heiko Maas, gjatë një takimi me homologun e tij grek, Nikos Dendias në Berlin. Ai kërkoi që Ankaraja të bëjë më shumë për ndalimin e rrugëve të emigracionit.