Grabitja me armë në Rinas, A2 CNN zbardh dinamikën e ngjarjes

Aeroporti i Rinasit është kthyer të martën në vendngjarje të një grabitjeje spektakolare. Persona të maskuar dhe të armatosur rëndë me kallashnikovë dhe granata mundën të depërtojnë në pistë, ku grabitën disa miliona euro që do të transportoheshin drejt Vjenës. Një prej tyre u vra gjatë shkëmbimit të zjarrit me policinë.

Shkarkoni aplikacionin e A2 CNN