Haradinaj akuzon: Thaçi, Rama dhe Vuçiç punuan për ndarjen e Kosovës

Zgjodhi homazhet pranë monumentit të heroit Zahir Pajaziti për të lëshuar akuza ndaj zyrtarëve të shtetit të Kosovës dhe Shqipërisë. Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, e konsideroi gabim të madh idenë e ndarjes së Kosovës, ndërsa zbuloi me emra zyrtarët që kanë punuar në këtë drejtim.