Haradinaj: Thaçi, Rama dhe Vucic diskutuan për ndarjen e Kosovës

Ideja e korrigjimit të kufijve është mbyllur në Berlin. Deklarata vjen nga kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, i cili në një tryezë me temë “Dialogu Kosovë -Serbi pas Samitit të Berlinit”, lëshoi akuza të forta nën hijen e dyshimeve ndaj Kryeministrit Rama, presidentëve Thaçi dhe Vuçiç. “Ekziston një dyshim i bazuar, që zoti Vucic, zoti Thaçi dhe zoti Rama kanë pas diskutime lidhur me ndarjen e Kosovës. Ekziston ky dyshim, nuk mund ta konfirmoj, por mendohet se është bërë nën mbikëqyrjen e zonjës Mogherini”.