Hubei heq kufizimet, nga 8 prilli edhe Wuhani do te jetë “i lirë”

Kina vazhdon rikthimin ne normalitet, me rajonin e Hubeit që heq kufizimet e vendosura dy muaj më parë për të frenuar përhapjen e koronavirusit. Qeveria e Pekinit tashmë po lufton që të shmangë një valë të dytë, duke testuar të gjithë udhëtarët që vijnë nga jashtë. E njëjta situatë dhe në Korenë e Jugut.