Humb jetën pacienti në sanatorium, mjekët: Nuk ishte gripi i derrit – A2

Humb jetën pacienti në sanatorium, mjekët: Nuk ishte gripi i derrit

Një 48 vjeçar nga Elbasani ka ndërruar jetë në sanatorium. Dyshimet e para ishin se shkaktar për vdekjen ishte gripi i derrit, që ka prekur kohet e fundit dhe vendin tonë. Por shefja e repartit të reanimacionit, doktoreshë Alma Cani hedh poshtë këtë variant. Në sanatorium janë të shtruar edhe tetë persona të tjerë të prekur nga gripi, gjendja e të cilëve raportohet se është e stabilizuar.