Ikin 7 ministra, nuk dekretohet shkarkimi i Bushatit – A2

Ikin 7 ministra, nuk dekretohet shkarkimi i Bushatit

Emrat e propozuar për shkarkim si edhe pasuesit e tyre, Kryeministri Edi Rama mësohet se ia ka çuar personalisht Presidentit te Republikës në një takim të mbajtur në presidencë mbrëmjen e së premtes.

Por duket se kreu i qeverisë nuk e ka bindur Ilir Metën të firmosë largimin e Ditmir Bushatit, i cili do të zëvendësohet nga Gent Caka, një propozim që habit për shkak të moshës dhe eksperiencës së pakët.