Inflacioni kap 2.5%, niveli më i lartë që nga viti 2017

Qytetarët kanë filluar të ndjejnë në buxhetet e tyre rritjen e çmimeve të ushqimeve. Në shtator, kostoja e jetesës është rritur dhe sipas Institutit të Statistikave, Inflacioni ka arritur në 2.5% nga 1.5% që ishte në të njëjtën periudhë të një viti më parë. Ndikimin kryesor e ka dhënë grupi i ushqimeve pasuar nga ai i transportit.

  • LAJMI I FUNDIT | Shqipëri, 12 viktima në 24 orët e fundit, 616 raste
  • LAJMI I FUNDIT | 589 të shëruar në 24 orë, 6289 raste aktive
  • LAJMI I FUNDIT | Po marrin trajtim 148 pacientë, 16 janë në gjendje më të rënduar