Kapet në Durrës një peshkaqen dem, frikësohen peshkatarët

Nga A2 CNN
15 Dhjetor 2021, 18:43 | Aktualitet
Kapet në Durrës një peshkaqen dem, frikësohen

Në rrjetën e anijes “Delsi” ka rënë një specie e rrallë ujore, i njohur si peshkaqeni dem.

Sipas peshkatarëve, peshkaqeni është kapur në gjirin e Durrësit.

Peshkaqeni i kapur është rreth 3 metra dhe peshon 300 kg.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi