KAS kundër Celibashit, regjistron PD-në e Alibeajt në zgjedhje, rrëzoi kërkesën e Berishës

Nga A2 CNN
16 Mars 2023, 19:34 | Aktualitet

Partia Demokratike mund të regjistrohet në vendoret e 14 majit si subjekt zgjedhor, pasi të ketë dorëzuar deklaratën solemne, të firmosur nga nënkryetari. Ky është vendimi që ka marrë pasditen e së enjtes, Komisioni i Ankimimeve dhe Sanksioneve.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Loneta Progni