Kokaina nga Ekuadori, mediat greke: E porositi një biznesmen grek

E përditshmja greke “Kathimerini” ka zbardhur porositësit e 137 kilogramëve kokainë të cilat u sekuestruan në shtetin fqinj dhe kishin si destinacion Shqipërinë. Sipas asaj që shkruan e përditshmja greke, mes 4 të arrestuarve ne Greqi lidhur me ngjarjen, gjendet një biznesmen tejet i fuqishëm dhe i njohur në vendin fqinj, pra në Shqipëri.