Korça turistike, çmime të lira për të huajt, të shtrenjta për shqiptarët

Korça e serenatave apo Parisi i vogël siç e quajnë disa, ka thithur këtë sezon veror një numër të konsiderueshme turistësh të huaj, si gjermanë, spanjollë, holandezë, italianë apo edhe çekë.

  • LAJMI I FUNDIT | Ministria e Shëndetësisë: 21 viktima të tjera nga koronavirusi në Shqipëri
  • LAJMI I FUNDIT | Ministria e Shëndetësisë: 3805 testime të kryera, 952 raste të reja me Covid
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: 1028 të vaksinuar në 24 orë dhe 804 të shëruar