Koronavirusi në Shqipëri, 5 viktima dhe rekord rastesh të reja në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë njoftoi se 5 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi në Shqipëri në 24 orët e fundit. Gjatë ditës së fundit janë kryer 603 testime dhe janë konfirmuar prej tyre 140 raste të reja. Ndërsa numri i të shëruarve raportohet të jetë 101. Ministria e Shëndetësisë njoftoi se në spitalet Covid në vend janë momentalisht të shtruar 124 persona, prej të cilëve 18 janë në terapi intensive dhe 4 të intubuar.