Kosova me qeveri të re, me 66 vota pro Kuvendi mbështet kabinetin Kurti

Gazetari i A2, Xhevahir Qardaku sjell detaje të hollësishme nga seanca e kësaj të hëne në Kuvendin e Kosovës ku kryeministri i ri Albin Kurti prezantoi programin qeverisës dhe më pas mori votëbesimin për kabinetin e ri qeveritar.