Kosova përballë pandemisë dhe krizës politike

Për realiteti dhe dilemat politike të Kosovës foli në Dita Jonë Arbër Zaimi, përfaqësues i Lëvizjes Vetëvendosje, i cili foli edhe për qëndrimet e Vetëvendosjes në këtë kohë të vështirë, politike dhe shëndetësore për Kosovën.

  • LAJMI I FUNDIT | Ministria e Shëndetësisë: 678 raste të reja në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | Ministria e Shëndetësisë: 5 persona humbën jetën nga virusi në 24 orë
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: Gjatë 24 orëve u kryen 3088 testime, 457 të shëruar
  • LAJMI I FUNDIT | Në spitale po trajtohen 285 pacientë, 24 në terapi intensive, 5 të intubuar