Kritiku i Putinit shtrohet në spital, dyshohet për helmim

Udhëheqësi i opozitës në Rusi dhe kritiku i Vladimir Putinit, Alexei Navalny, është shtruar në spital ditën e enjte. Sipas zëdhënëses së tij, dyshohet për helmim.