Kriza energjetike, Sokol Kraja: Ligji po na pengon të prodhojmë energji vetë

Kryetari i Shoqatës së Prodhuesve, Sokol Kraja deklaroi se kriza energjetike që mund të godasë vendin tonë do të prekë kryesisht biznesin e mesëm dhe të madh.

Sipas Krajës, kanë nisur bisedimet me përfaqësuesit e qeverisë që këto industri prodhuese të lejohen të prodhojnë vetë energji me anë të paneleve diellore, duke përmirësuar ligjin.

  • LAJMI I FUNDIT | Shqipëri, 12 viktima në 24 orët e fundit, 616 raste
  • LAJMI I FUNDIT | 589 të shëruar në 24 orë, 6289 raste aktive
  • LAJMI I FUNDIT | Po marrin trajtim 148 pacientë, 16 janë në gjendje më të rënduar