Kurti e Vuçiç pëlqyen marrëveshjen, Rama: Moment historik për paqen rajonale

Publikuar më: 28/2/2023, ora 11:23

Kurti e Vuçiç pëlqyen marrëveshjen, Rama: Moment historik për paqen rajonale

Publikuar më: 28/2/2023, ora 11:23

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas zhvillimeve të fundit nga Kosova pasi kryeministri Albin Kurti dhe homologu i tij serb Aleksander Vuçiç u takuan me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian. Kreu i qeverisë shprehet se uron që askush të mos e akuzojë Albin Kurtin për tradhti apo harresë pasi ai ra dakord në mbledhjen e zhvilluar të hënën për planin franko-gjerman.

Kurti e Vuçiç pëlqyen marrëveshjen, Rama: Moment historik për paqen rajonale

Publikuar më: 28/2/2023, ora 11:23

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas zhvillimeve të fundit nga Kosova pasi kryeministri Albin Kurti dhe homologu i tij serb Aleksander Vuçiç u takuan me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian. Kreu i qeverisë shprehet se uron që askush të mos e akuzojë Albin Kurtin për tradhti apo harresë pasi ai ra dakord në mbledhjen e zhvilluar të hënën për planin franko-gjerman.