Kurti nervozon Vucic: Serbia duhet të çlirohet nga Kosova

Ishte hera e parë që vendoseshin përballë njëri-tjetrit. Kryeministri I Kosovës, Albin Kurti u përplas ashpër me presidentin serb, Aleksandar Vucic gjatë një takimi për Ballkanin Perëndimor në Konferencën për Siguri të Mynihut. Këtë e konfirmon dhe vetë kreu i qeverisë së Prishtinës për Radion Evropa e Lirë. “Ai ndjeu shumë presion për shkak të asaj që thashë. Pastaj pasoi reagimi i tij me nervozizëm”, tha Kurti.