Legalizimi i kanabisit, Kokëdhima: Projekti im do ta bënte Shqipërinë lider në Evropë për prodhimet mjekësore

Legalizimi i kanabisit mjekësor ka qenë artikuluar kohë më parë nga Koço Kokëdhima, nga partia “Zgjidhja”, ndërsa ditën e sotme, kryeministri Rama u shpreh se synon që ta kalojë në parlament para mbylljes së këtij sesioni.

  • LAJMI I FUNDIT | Ministria e Shëndetësisë raporton 132 raste të reja me Covid-19
  • LAJMI I FUNDIT | Ministria e Shëndetësisë: 3 persona të tjerë kanë humbur jetën
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: Në dy spitalet Covid janë duke marrë ndihmë 185 pacientë
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: 16 pacientë në terapi intensive, vetëm 4 janë të intubuar
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: 13391 raste dhe 380 viktima që nga nisja e pandemisë